Ferro Software - producent oprogramowania


 • Zobacz instrukcję obsługi
 • Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas.

 • FBase to dwa programy bazodanowe przeznaczone do kwalifikacji i gospodarowania składnikami majątku oraz aktywami trwałymi.

  Pierwszy z nich (Sprzęt drobny) przeznaczony jest dla firm prowadzących swoje zestawienie transakcji w formie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Przechowuje takie dane jak: nazwa sprzętu, dział, cena netto, ilść wprowadzanych sprzętów, wartość przychodu i rozchodu, itp. Okno Środki trwałe i Sprzęt drobny Program umożliwia szybkie sortowanie danych według wybranych kolumn, przez co wszystkie wpisy z łatwością można wyświetlić według nazwy sprzętu, daty lub działu. Wbudowane funkcje filtrowania pozwalają na wyświetlanie informacji tylko na temat wybranego sprzętu, działu lub wyświetlenia pozycji które zostały wpisane w danym przedziale czasowym.
  Program oferuje dwa rodzaje raportów. Raport uproszczony wyświetla podsumowania na temat każdego sprzetu zawierającego informacje na temat ilości danego sprzetu na stanie oraz jego ogólnej wartości. Raport szczgółowy to zestawienie wszystkich operacji przychodu i rozchodu, zawierające informacje na temat ceny sprzetu, ilości przychodu lub rozchodu, wartości ogólnej, daty waykonania operacji. Oba raporty można w łatwy sposób wydrukować na dowolnej drukarce lub zapisać na dysku jako wyciąg z bazy danych.

  Drugi z programów wchodzących w skład systemu FBase to Środki trwałe. Wykorzystywany jest on przy ewidencjonowaniu rzeczowych aktywów trwałych przedsiębiorstwa. Zawiera trzy tabele które pozwalają na prowadzenie dokumentacji w formie ewidencji OT i inwentaryzacji. W bazach przechowywane są m.in. takie dane jak: numer OT, nazwa sprzętu, dostawca, cena, ilość, numer inwentaryzacyjny. Tak jak poprzedni program, FBase - Środki trwałe umożliwia szybkie sortowanie danych według wybranych kolumn, przez co wszystkie wpisy z łatwością można wyświetlić według nazwy sprzętu, daty lub działu oraz nieco bardziej od poprzedniego programu, rozbudowany system filtowania pozwalający na określenie dodatkowych parametrów filtrowania. Program umożliwia drukowanie różnych raportów w zależności od bazy, którą aktualnie przeglądamy. Raport z bazy Inwentaryzacja zawiera np. informacje na temat nazwy środka trwałego, nr inwentaryzacyjnego, daty i ceny. Raport Raporty, tak jak poprzednio, można drukować na dowolnej drukarce lub zapisać na dysku jako wyciąg z bazy danych.

  Unikalną funkcją obydwu programów jest automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa baz danych co praktycznie eliminuje możliwość utraty danych w przypadku awarii komputera i pozwala na przywrócenie stanu baz danych z poprzednich dni. Program FBASE kompresuje bazy danych i zapisuje je jako archiwa CAB. Kopie tworzone są codziennie w systemie rotacyjnym, którego okres wynosi 30 dni. Oznacza to, że w razie konieczności istnieje możliwość przywrócenia stanu bazy danych z ostatniego miesiąca.

  Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć, że istnieje możliwość dostosowania systemu FBase do potrzeb Państwa firmy. Nie zwlekaj, pobierz darmową wersję FBase, przetestuj działanie programu i skontaktuj się z nami!  Copyright (c) 2011 FERRO Software.Wszelkie prawa zastrzeżone.    www.ferro.com.pl    ferro@ferro.com.pl