FERRO Software - producent systemów komputerowych
FERRO Software - producent oprogramowania komputerowego
FERRO Software - producent programów komputerowychFERRO Software - producent oprogramowania komputerowego i serwisów internetowych, portali, esklepówPoniżej prezentujemy wybrane publikacje na temat programów FERRO Software, które ukazały się w magazynach komputerowych, prasie codziennej oraz wydaniach książkowych:


NEXT 11/2008 Dane zawsze bezpieczne

"[...] Warto zastanowić się także nad aplikacją, która zajęła pierwsze miejsce w naszym teście - Ferro Backup System 3.0. Kosztuje stosunkowo niedużo (390 złotych za 5 licencji) i działa w architekturze klient-serwer, co umożliwia uruchomienie jednego serwera backupu, który będzie wykonywał kopię ze zdalnych dysków. Podobnie działa linuksowy rsync, który jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do synchronizacji danych przez sieć, czyli tworzenia ich kopii zapasowej np. na zdalnym serwerze. [...] "

ENTER 2/2006 Nie tylko MS Office...

"[...] Dla wielu czytelników istnienie mało znanej Edyty (edytor z pakietu miniOffice) może w ogóle być zaskoczeniem. Jest to bodaj jedyny polski program konkurujący z megaprodukcjami, choćby przez sam fakt, że spełnia kryterium sprawdzania polskiej pisowni [...] "

Rzeczpospolita 27.01.2006 Dobre oprogramowanie to nie tylko MS Office

"Pakiet biurowy znany pod nazwą MS Office kolejny raz został udoskonalony. Bez wątpienia jest produktem dobrym i godnym polecenia, choć niejedynym tak użytecznym i profesjonalnym [...] Z zadania tego wywiązują się zarówno MS Word, jak i jego największy konkurent - OO Write z pakietu OpenOffice. Za nimi plasują się WordPerfect (z pakietu Corel WordPerfect Office) oraz Edyta z dużo mniej znanego pakietu miniOffice (złożonego z dwóch programów: edytora o nazwie Edyta i arkusza kalkulacyjnego Arkadiusz) ..."Rzeczpospolita 06.01.2006 Tanie biuro na pececie

"Małej i średniej firmie nie zawsze potrzebne jest rozbudowane oprogramowanie komercyjne. Często można je zastąpić oprogramowaniem tanim lub bezpłatnym [...] Z kolei miniOffice firmy Ferro kosztuje 49 zł, ale jest to naprawdę pakiet mini. Wyposażony jest w edytor tekstu Edyta i arkusz kalkulacyjny Arkadiusz [...] Za ich pomocą można jednak bez problemu tworzyć własne dokumenty czy arkusze i to dość skomplikowane, które Word czy Excel na pewno odczyta. Można też tworzyć proste wykresy, jednak bez złożonych komentarzy. Zarówno edytor tekstu, jak i arkusz kalkulacyjny umożliwiają zapis i odczyt dokumentów w formatach DOC, RTF czy XLS... "KOW HELP 2005 Komputer nie działa. Jak odzyskać dane i reaktywować Windows

Autor: Bogdan Krzymowski, Stron: 390
Opis: Ksiązka traktująca o bezpieczeństwie danych komputerowych
Rozdział 4.4 "Kopia zapasowa danych" poświęcony Ferro Backup System

"Pomimo obco brzmiącej nazwy (Ferro Backup System) jest to polski program, a właściwie system tworzenia kopii zapasowych oparty na technice klient - serwer. Oznacza to, że program może być wykorzystywany w sieciach komputerowych różnych wielkości ... "
Magazyn CHIP 10/2005 "Testy nowych produktów - Pakiety biurowe"

"[...] Firma Ferro Software postanowiła jednak stworzyć mały, funkcjonalny i tani pakiet biurowy o niewielkich wymaganiach sprzętowych. W ten sposób powstał miniOffice [...] Moim zdaniem dla większości osób funkcje oferowane przez miniOffice'a są w zupełności wystarczające. Nie będą one miały poczucia, że zapłaciły za program, którego wykorzystują w niewielkim stopniu [...] "
Magazyn INTERNET 6/2005 "Na CD - Firma - miniOffice 0.4"

"Polski pakiet biurowy zawierający rozbudowany edytor tekstu (Edyta) oraz arkusz kalkulacyjny (Arkadiusz). Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i systemowym umożliwia komfortową pracę nawet na pecetach klasy 486 z systemem Windows 95. Mimo małych wymagań oferuje wszystkie niezbędne w codziennej pracy biurowej narzędzia i funkcje [...] Do dyspozycji jest także słownik języka polskiego (2,5 mln wyrazów w bazie!) pozwalający na bieżąco sprawdzać pisownię... "
Komputer Świat 17/2005 "Chwytamy obraz"

"Jedyna polska aplikacja (Ferro Cyfrowy Magnetowid) biorąca udział w teście. Program dobrze współpracuje z tunerami oraz cyfrowymi kamerami wideo. Działa w dwóch trybach: odtwarzania oraz nagrywania [...] Program godny polecenia osobom szukającym wygodnego w obsłudze narzędzia do zgrywania filmów. Idealny dla nieznających języka angielskiego.

Wynik: 3 miejsce z 9 testowanych aplikacji. Jakość: dobra. Cena/Jakość: celująca. "


Komputer Świat 10/2005 "Pracowity gryzipiórek"

"Biurowa praca z pecetem nie musi oznaczać zakupu kosmicznie drogich programów. Oto przykład... Zamiast kosztownego pakietu biurowego Office firma Ferro Software proponuje narzędzie miniOffice 0.4. Rzeczywiście mini ... do dyspozycji użytkownika są tylko dwa narzędzia: edytor tekstów o wdzięcznym imieniu Edyta oraz arkusz kalkulacyjny Arkadiusz..."
ENTER 1/2003 "Cyfrowy magnetowid"

"Ferro - Cyfrowy Magnetowid 1.4 to polski program przeznaczony do nagrywania audycji radiowych i telewizyjnych z kart TV, który wyposażono w funkcję odtwarzania filmów wraz z napisami. Obsługuje ok. 90 modeli tunerów telewizyjnych. Funkcjonalnie przypomina popularny program PowerVCR, firmy CyberLink, jest jednak od niego znacznie tańszy i ma funkcje przeznaczone specjalnie dla polskiego użytkownika..."Komputer Świat 22/2001 "Jak nagrać na dysk audycję telewizyjną"

"Aby za pomocą komputera zaprogramować nagrywanie audycji TV, potrzebny będzie specjalny program. Można skorzystać z darmowego, polskiego Ferro. Ferro nie wymaga instalacji. Po skopiowaniu pliku z programem na dysk twardy należy go rozpakować do docelowego katalogu, używając na przykład programu WinZip. [...] Ponieważ program jest w języku polskim, w razie jakichkolwiek wątpliwości można zajrzeć do pliku pomocy. Po uruchomieniu programu w pierwszej kolejności należy wskazać typ naszego tunera telewizyjnego..."ENTER 6/2001 "Ferro DX 0.992 beta"

"Cyfrowy magnetowid odtwarzający pliki wideo oraz przetwarzający je do formatu AVI. Czyta pliki audio i wideo wraz z napisami. Ma funkcję płynnego ZOOM-u oraz programator. Najnowsza wersja ma zaimplementowaną akcelerację DirectX."

Komputer Świat 7/2001 "Magnetowid marki Ferro"

"Ukazała się nowa wersja polskiego programu Ferro oznaczona symbolem 0.98. Ma zastąpić użytkownikom komputerów z kartami telewizyjnymi kosztowny magnetowid. Pozwala zaprogramować nagrywanie obrazu o określonej porze, zapisanie go na dysku twardym peceta i odtwarzanie w formacie AVI. Ferro 0.98 według zapowiedzi funkcjonuje sprawniej niż wcześniejsza edycja ..."

FERRO Software - producent oprogramowania komputerowego
strona główna e-mail english version