BioVid™ - program do rejestracji obrazu z kamer przeznaczony do badań naukowych

Copyright © 2011 Ferro Software

BioVid™ to specjalistyczny program służący do rejestrowania obrazu z kamer wideo. Przeznaczony jest głównie do nagrywania filmów w technice poklatkowej pozwalającej na rejestrację procesów długotrwałych (ang. time-lapse photography).


BioVid™ - rejestracja filmu poklatkowego

Wykorzystywany jest w szerokim zakresie przez ośrodki naukowe podczas przeprowadzania badań obserwacyjnych.

Współpracuje z większością prostych kamer wideo rejestrujących obraz w paśmie widzialnym oraz z kamerami profesjonalnymi pozwalającymi na rejestrację obrazu w podczerwieni (IR) oraz ultrafiolecie (UV). Kamery mogą być podłączone bezpośrednio do komputera poprzez złącze USB lub za pomocą karty przechwytującej, karty telewizyjnej lub DVR.

Obraz z kamer zapisywany jest w formacie AVI. Strumień wideo może być skompresowany lub nieskompresowany. Rozdzielczość obrazu uzależniona jest od parametrów kamery. W większości wypadków może zostać użyty standardowy rozmiar VGA, PAL. Lepsze kamery pozwalają na rejestrację obrazu w rozdzielczości HD i FULL HD.

W programie można ustawić czas ekspozycji, czyli długość nagrywania pojedynczej sekwencji oraz interwał czasowy pomiędzy kolejnymi nagraniami. W obu przypadkach wartości ustawień można podać w: klatkach, milisekundach, sekundach, minutach lub godzinach.

Kolejne sekwencje mogą być zapisywane na dysku twardym w oddzielnych plikach lub mogą być łączone z poprzednimi sekwencjami w tym samym pliku tworząc jedno długie nagranie.

W obraz może być wkomponowany zegar wyświetlający datę i godzinę nagrania oraz numer sekwencji.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, program może być dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb.

Program BioVid wykorzystywany jest m.in. przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Rzeszowski.


Szczegółowych informacji udziela: Ferro Software.